Упродовж 1-14 січня 2018 року найбільша кількість випадків спостерігається у Івано-Франківській (275 випадків), Чернівецькій (274), Закарпатській (194) і Одеській (157) областях. Найменша кількість випадків захворювання – у Житомирській і Рівненський областях (по 1 випадку), Волинській та Луганській областях (по 2 випадки). Не зафіксовані випадки захворювання цього року у Київській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях. Такі дані наводить Міністерство охорони здоров’я.

Читайте також: Кір в Україні: симптоми небезпечної хвороби та його профілактика

Головна причина спалахів кору — низький рівень охоплення щепленнями протягом останніх років. 2016 року менше половини українських дітей отримали щеплення проти кору за графіком. Із вересня 2017 року, за рішенням оперативного штабу МОЗ з реагування на ситуацію з кором в Україні, тривають посилені заходи з імунізації, щоби захистити всіх дітей.

"Епідемії немає, є спалахи. Але важливо не те, епідемія це чи спалах, а те, чи хворіють люди. У цивілізованій країні люди від кору помирати не повинні. Єдиний дієвий захист від кору – вакцинація. Сьогодні найголовніше – отримати щеплення для своїх дітей, які пропустили його за календарем. Вакцини не вбивають людей, кір вбиває. Ми закликаємо всіх батьків отримати єдиний ефективний захист для своєї дитини – щеплення,
– заявила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

У 2017 році зареєстровано 4782 випадки захворювання на кір (1292 дорослих і 3490 дітей) в 24 регіонах країни. З початку спалахів внаслідок кору померло 6 людей: 4 дітей і 2 дорослих, усі в Одеській області. Одна з дітей померла від ускладнень кору у 2018 році.

Читайте також: Спалах кору: чому українці відмовились вакцинуватись і як це пов'язано з корупцією в МОЗ

У 2017 році посиленою вакцинацією вдалося охопити 65,5% дітей від запланованих. Якщо говорити про планову вакцинацію, то за 11 місяців 2017 року відповідно до національного календаря щеплень, 87,8% дітей одного року життя були вакциновані проти кору.

"Головне, що мають розуміти батьки – лікування проти кору не існує. Єдиний захист від кору – це щеплення. Кір – одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі. Якщо ви були щеплені, ви можете захворіти лише в легкій формі без серйозних ускладнень. Але якщо ви не щеплені, при контакті ви інфікуєтесь з вірогідністю не менш ніж 90%, а кожен двадцятий, хто не мав щеплення і захворів отримає тяжкі порушення здоров’я на все життя. Негайно вакцинуйте своїх дітей, якщо вони не пропустили свої щеплення в 12 місяців та 6 років",– зазначив експерт МОЗ України Федір Лапій.

Читайте також: Що робити, якщо ви контактували з хворим на кір – Супрун дала кілька порад

На початок січня 2018 року залишок вакцин загалом по Україні складає 516 тисяч доз, що загалом вистачає для завершення посиленої імунізації проти кору. До МОЗ надходять повідомлення про відсутність вакцини в деяких медичних закладах з різних регіонів. На сьогодні наказом МОЗ здійснено перерозподіл вакцин в регіони, де її кількість була недостатньою.

Кір є одним з найбільш заразних захворювань, відомих у світі, однією з головних причин дитячої смертності. Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6—21 днів. Згодом з’являються такі симптоми як висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), пронос та блювота. На 4—5 день хвороби з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Читайте також: Все, что нужно знать родителям о кори: кого и когда прививать