Про це зазначив заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу МОЗ України та Центру громадського здоров'я щодо ситуації розповсюдження коронавірусної інфекції nCoV.

Читайте також: Спалах смертельної пневмонії в Китаї: хвороба шириться світом

Коронавірус, який почав поширюватися з Китаю та який вже зафіксували в інших країнах, активізувався впродовж останніх двох місяців.

Віктор Ляшко
“І нкубаційний період, тобто період від моменту контакту з вірусом до появи перших симптомів, в середньому складає від 2 до 12 діб. Це проблема з якою ми зустрічаємось, коли говоримо про профілактику ”.

Віктор Ляшко уточнив, що у людей, які перебувають в інкубаційному періоді, немає жодних клінічних симптомів проявів хвороби. Шляхи й механізми передачі коронавірусу також встановлюються.


Спеціального тесту на визначення наявності коронавірусу наразі немає/Фото:Unsplash

Віктор Ляшко
У хворого можуть бути тільки епідеміологічний аналіз, ми повинні з ним контактувати як лікарі й медичні працівники, бо він був в джерелі, і є ймовірність того, що міг бути в контакті з потенційним джерелом цієї інфекції”.

Варто розуміти, що характерних симптомів прояву вірусної пневмонії немає. Хвороба розвивається як звичайна застуда: лихоманка, кашель, утруднене дихання. Відтак, у МОЗ закликали звертатися до лікаря, якщо ви помітили у себе тривожні симптоми та були в провінціях, де зареєстровані спалахи, чи були в контакті з людьми, які ймовірно були в місцях поширення вірусу.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.