Як кофеїн впливає на мозкову активність під час сну
Група дослідників з Монреальського університету під керівництвом Філіпа Тьольке та Каріма Джербі застосувала штучний інтелект і електроенцефалографію для вивчення впливу кофеїну на нічний сон у 40 здорових добровольців, повідомляє 24 Канал з посилання на Medical Xpress.
Також на тему Розмір талії впливає на ризик виникнення псоріазу
Було встановлено, що під дією кофеїну зростає складність нейронних сигналів і підвищується так звана "критичність" – динамічний баланс між впорядкованістю та хаотичністю, що дозволяє мозку бути водночас гнучким і продуктивним.
Вчені також з’ясували, що споживання кофеїну знижує вираженість повільних тета- й альфа-хвиль, які пов’язані з глибокими фазами сну, та підвищує бета-ритми, характерні для стану бадьорості.
Кофеїн робить мозок більш збудженим навіть під час сну, що може заважати повноцінному відновленню,
– зазначає Джербі.
Молодь сильніше реагує на кофеїн
Автори дослідження виявили, що реакція на кофеїн відрізняється залежно від віку. У людей віком від 20 до 27 років фіксували більш виражені зміни мозкової активності, особливо у фазі швидкого сну (REM). Це пояснюється тим, що у молодих людей більше аденозинових рецепторів, на які впливає кофеїн.
"З віком чутливість до кофеїну знижується, тому дія напою стає менш відчутною", – пояснює співавторка дослідження Джулі Карріер.
Вчені не взялися інтерпретувати отримані результати — необхідні подальші дослідження, щоб уточнити, як ці нейронні зміни впливають на когнітивне здоров’я та повсякденне функціонування, а також для розробки персоналізованих рекомендацій щодо споживання кофеїну.