Вчені проаналізували, як COVID-19 поширюється серед членів сім'ї хворого або співмешканців квартири. Нове дослідження опублікували в The Lancet Infectious Diseases.
Також на тему: Захисні маски та дистанція: чи не припинили українці дотримуватись карантинних обмежень
Аналіз базувався на даних про спостереження за 349 хворими COVID-19 і 1964 людьми, з якими вони контактували.
Інфіковані SARS-CoV-2 в цьому дослідженні рідко передавали вірус людям поза своїм домом і не членам сім'ї. Така ймовірність була всього 2,4%. Водночас, ризик зараження серед мешканців одного житла була 17,1%, а серед родичів – 12,4%.
Люди рідко заражають людей, з якими не живуть / Фото unsplash
Найвищим був ризик зараження у людей у віці 60 років і старше: при спільному проживанні з інфікованим вони хворіли у 28% випадків, а ризик заразитися від родичів був 18,4%. Для молодих людей (20 років і молодше) ці ризики становили відповідно 6,4% і 5,2%.
Чому потрібно відстежувати контакти хворих на коронавірус
Вчені вказують, що ізоляція людей, які контактували з хворими, може відігравати важливу роль в профілактиці безсимптомного поширення інфекції.
Середня кількість людей, яких заражав один інфікований, в цьому дослідженні становила 0,5. Тобто, на двох інфікованих припадав один заражений. Але якщо контакти хворих людей не відстежувалися і не проводилася своєчасна ізоляція, цей показник мав тенденцію до збільшення.