Канадська психологиня Пеггі Кляйнплатц провела на цю тему докладні інтерв'ю з 75 респондентами. Ось що відзначили учасники опитування:

Читайте також: Секс в кіно та в житті: 33 життєвих ситуації, які страшенно дратують

Занурення в процес

Той момент, коли потрібно відпустити сторонні думки і страхи і повністю розчинитися в процесі, задіюючи на 100% органи чуття.

Синхронізація

Це відчуття виникає і на фізичному рівні – у партнерів синхронізуються дихання і биття серця, тіла ніби зливаються в одне – і на рівні "хімії".

Почуття близькості

Майже всі учасники підкреслили, що для відмінного сексу потрібні почуття глибокої близькості, довіри, відвертість і турбота один про одного.

Секс
Фізичні бажання не такі важливі, як психологічні//unsplash.com

Комунікація

Найголовніше – емпатія. Слова, дотики і мова тіла допомагають партнерам "розповісти" про свої бажання, якщо обидва готові до діалогу.

Щирість

Здатність бути собою і відчувати себе вільно – те, без чого пазл не складаться, як би ви не старалися.

Читайте також: Помилкові міфи про секс і вагітність: спростування гінеколога

Почуття гумору

Сюди ж учасники опитування віднесли "авантюризм" і відкритість новому. "Це ж виглядає дуже смішно: ми в цих незграбних позах пихкаємо, як тварини", – іронізує одна з учасниць.

Уразливість

Наступний рівень щирості – здатність повністю довіритися іншому, який робить нас беззбройними і вразливими. Деякі учасники назвали це "стрибком у прірву".

Блаженство

У спробі описати цей стан – відчуття трансу – учасники звернулися до релігійної лексиці. Хороший секс поєднує "нірвану" на фізичному та емоційному рівні, збагачує стосунки і розширює свідомість, підкреслили респонденти.

Як не дивно, сексуальне бажання і власне фізичні відчуття опитані згадали не в першу чергу – ці критерії пішли в кінець списку.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.