Яким чином фізична активність зміцнює імунітет: вчені зробили важливе відкриття
Джерело:
Science DailyЕксперименти вчених показали, що регулярні фізичні навантаження необхідні для нормальної роботи певної частини кісткового мозку – середовища, де виробляються нові кісткові і імунні клітини.
Фізична активність підтримує життєво важливі функції організму
Відомо, що в міру старіння кісткова маса і функція імунної системи виснажуються. Досі вчені мало знали про механізми, що приводять до цих наслідків. Попередні дослідження показали, що вправи поліпшують стан кісток і імунітет. Тепер автори визначили, як це відбувається.
До теми Знайшли шлях лікування хвороби, яка скувала Стівена Хокінга
Що нового виявили вчені
У новій роботі вчені вивчали клітини LepR +, які виробляють остеолектін, необхідний для підтримки кісток. Виявилося, що вони розташовуються виключно навколо дрібних артерій в кістковому мозку і підтримують попередників лімфоїдних клітин шляхом синтезу фактора стовбурових клітин (SCF).
Експерименти на моделях мишей показали:
- видалення SCF з LepR + клітин виснажує лімфоїдних попередників,
- а також знижує функцію імунної відповіді на бактеріальну інфекцію.
Потім вчені вирішили з'ясувати, чи можна змінити природний механізм виснаження кісткових і імунних клітин за допомогою фізичного навантаження. Для цього вони помістили в клітини гризунів бігові колеса і спостерігали за змінами в стані мишей.
Результати експерименту
Кістки мишей після регулярних тренувань ставали міцнішими, а кількість LepR + клітин і попередників лімфоїдних клітин збільшувалася. Це було першим доказом, що механічна стимуляція регулює цю область кісткового мозку.
Потім вчені з'ясували, що рецептор Piezo1 на поверхні LepR + клітин реагує на механічну силу і передає сигнали усередині клітини. Коли Piezo1 видаляли, то LepR + клітини і попередники лімфоїдних клітин виснажувалися, що послаблювало кістки і порушувало роботу імунної системи.
Ми думаємо, що знайшли новий важливий механізм, за допомогою якого вправи підвищують імунітет і зміцнюють кістки,
– зауважив автор роботи Шон Моррісон.