Про це розповіли на The Daily Mail.

Дієтолог Лілі Сауттер вважає, що "джетлаг" (синдром зміни часового поясу, який мучить нас після перельоту), можна подолати навіть простими продуктами, які є в кожному магазині.

Як добре знають мандрівники, котрі переживали джетлаг, пересікання часових зон може вивести з ладу наш внутрішній годинник, призводячи до таких симптомів, як відчуття втоми, проблеми з травленням, зміни апетиту, підвищений кров'яний тиск та безсоння.
Але сучасна наука припускає, що певні продукти можуть помогти "перевести" цей внутрішній годинник та трохи краще адаптуватися до нової часової зони, – наголосила експерт.

Читайте також: Пакуйте сумки: визначено рейтинг найпривабливіших країн для туристів

Список продуктів, які не лише збалансують ваше харчування, а й допоможуть впоратись з налаштуванням організму на ваш часовий пояс, в якому ви перебуваєте.

Вишневий сік


А зовсім скоро сезон вишень і ви зможете знову насолоджуватись ароматним вишневим соком

Як зазначила дієтолог, вишні є одним із природних джерел мелатоніну, який впливає на наш внутрішній годинник та допомагає засинати. Одне з досліджень показало, що споживання вишневого соку двічі на день здатне збільшити тривалість нічного сну на понад 90 хвилин.

Ківі

Ківі є особливим фруктом, адже в ньому міститься велика кількість щасливого гормону "серотоніну". Серотонін перетворюється на гормон сну "мелатонін", який допомагає засинати та виконує багато важливих біологічних функцій.

Читайте також: Здорове харчування: що і як їсти, щоб бути у формі

Яйця

Лілі також радить вживати яйця, адже вітамін В12, який міститься в них, допомагає мозкові переходити зі стану сну до активного і бадьорого стану.

Зелені листові овочі


Листові зелені овочі не лише смачні, а й дуже корисні

Про їхню користь вже багато сказано, проте варто знати, що у них є магній, який теж покращує сон та допомагає клітинам функціонувати згідно із 24-годинним циклом.

Читайте також: Дієтолог розповіла, як шпинат продовжує молодість

Страви з цільного зерна

Сауттер зауважує, що споживання вуглеводів стимулює вивільнення інсуліну в кровотік із метою впорядкування рівня цукру в крові. Одне з досліджень, проведене на мишах, показало, що інсулін може змінювати роботу циркадного годинника, більш високий рівень інсуліну спричиняє сонливість, а нижчий – сприяє бадьорості.

Ромашковий чай


Ромашковий чай – найкраще заспокійливе

Незважаючи на вашу втому, старайтесь втриматись від кофеїну. Адже як зазначають вчені, кофеїн на 40 хвилин відкладає вивільнення мелатоніну, тобто "біологічна ніч" наступить пізніше. Натомість чай із ромашки – це заспокійливий напій, котрий допоможе впоратися з безсонням.