Які ознаки можуть свідчити про виникнення заїкання у дітей

23 квітня 2018, 20:30
Читать новость на русском

Такий складний невротичний розлад як заїкання рідко виникає у дітей через спадковість, частіше – внаслідок стресових ситуацій або нервового перенапруження.

Як передає портал "Наша мама", є кілька помітних ознак того, що у дитини можливий цей невротичний розлад.

Читайте також: Як виховати дітей здоровими і щасливими: 9 порад для батьків

Перше, що може викликати у вас занепокоєння це коли дитина спочатку розмови часто повторює ті ж слова, склади чи букви. Аби подолати напругу в мовному апараті – дитина інстинктивно починає розмовляти співуче.

Друга явна ознака заїкання – замість плавного мовлення у чада з'являється прискорений говір з виразом напруженості в районі жувальної і лицьової мускулатури.

У деяких випадках у дитини виникають мимовільні рухи язика – аж до витягування його з ротової порожнини.

Ще одна помітна ознака непокоїтись – коли ви помічаєте, що у дитини з'являється відчуття – наче бракує повітря у горлі, в грудях.

Під час прогресування заїкання можна побачити трясіння головою, миготіння очима, закочування очних яблук вгору під час напруженої розмови.

Обличчя у дитини може червоніти від напруги або бліднути від перенапруження. А ще дитина може відчувати посилене серцебиття.

Розмова дитини може ставати важкою, тому після невдалого для малюка спілкування він може замовкнути і перестати говорити.

Якщо ви помітили за дитиною які ознаки ймовірного розвитку заїкання – необхідно звернутись до лікаря.