Яка їжа призводить до розвитку раку та хвороби Альцгеймера
Вчені з кількох країн попередили про небезпеку вживання кінцевих продуктів глікування (AGEs). За їх словами, вони можуть провокувати виникнення раку, хвороби Альцгеймера, алергії, діабету і багатьох інших захворювань.
Дослідження показало, що високе споживання AGEs може підвищити ризик виникнення алергії у дітей, пише Daily Mail.
Читайте також: Успішно випробували терапію проти особливо небезпечного виду раку
Такі продукти спричиняють серцеві напади і інсульти у дорослих, а також призводять до появи амілоїдних бляшок в мозку, що характерно для розвитку хвороби Альцгеймера.
Хвороба Альцгеймера виникає через накопичення в нервових клітинах різного "білкового сміття" (тау-білки та білки бета-амілоїду), яке поступово вбиває нейрони в різних частинах мозку. Їх смерть веде до втрати пам'яті та старечого недоумства.
Поки точний зв'язок AGEs з цими захворюваннями не доведений, проте вчені сходяться на тому, що виключення смаженої їжі з раціону може бути хорошою профілактикою.
AGEs містяться практично у всіх продуктах, проте особливо високий рівень цього з'єднання в їжі, яка піддавалася високотемпературним методам обробки. Наприклад, обсмажуванні на сковороді або у фритюрі.
За словами професора медицини в Університеті Гріффіта (Австралія), AGEs запускають в організмі режим "помилкової тривоги", коли включається відповідь імунної системи. У підсумку в клітинах з'являється все більше пошкоджень, які призводять до розвитку різних захворювань.
Відзначається, що найбільше AGEs міститься в смаженому м'ясі, жирних сирах (особливо пармезані), оливковій олії. Також до числа найнебезпечніших увійшли просмажені у фритюрі куряча грудка, майонез, смажені горіхи, а також яєчні і омлети.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.