Експерти висунули гіпотезу, яка свідчить про те, що фізичні вправи сприяють нейрогенезу в гіпокампі (центрі пам'яті), пише MedicalXpress.

Читайте також: Хворобу Альцгеймера навчилися передбачити за 30 років до перших симптомів

Нейрогенез – що це?

Це складний процес утворення нових нервових клітин в зрілій центральній нервовій системі.

А антиоксидантна добавка астаксантин підсилює цей вплив. При цьому на антиоксиданти непрямо впливає нейротрофічний фактор, таким як h-LEP (гормон гіпокампу).

Вони перевірили цю гіпотезу в експериментах на мишах, а також клітинних лініях людського мозку.

Так, фізичні вправи та вживання антиоксидантів стимулюють пам'ять, а це корисно людям з хворобою Альцгеймера та іншими нейродегенеративними станами.

Але комбінація фізичної активності та прийом добавок надають кращий ефект, ніж поодинці. При цьому дефіцит гормону лептину в мишах-мутантах знищує вплив комбінації вправ і астаксантину, що вказує на ключову роль цього гормону.

Висновок вчених: вправи й дієтичні антиоксиданти є ефективною стратегією для поліпшення когнітивних функцій і здоров'я мозку. А також це буде корисним для сповільнення розвитку нейродегенеративних процесів.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.