Як втрата зубів провокує хвороби серця
Вчені встановили несподіваний зв’язок втрати зубів і ризику серцево-судинних захворювань. Схильність до захворювань спостерігалась навіть у людей, у яких був відсутній один зуб.
В дослідженні взяли участь понад 317 тисяч людей у віці від 40 до 79 років.
Читайте також: Чому не потрібно видаляти зуби мудрості для профілактики
Причино-наслідковий зв’язок між захворюваннями порожнини рота і серцево-судинними захворюваннями вивчений мало, тому вченим необхідно було з'ясувати можливі ризики захворювань, включно із серцевим нападом і інсультом, для людей з віковою втратою зубів.
Добровольці мали нестачу зубного ряду саме внаслідок вікових змін, а не через травми.
Ризики зберігалися навіть при втраті двох зубів
Аналіз довів, що у 28% учасників були серцево-судинні захворювання, при цьому пацієнти взагалі не мали зубів. Отримані дані порівнювали з даними добровольців, що мали здорову порожнину рота без недостачі зубів. Патології з серцем були лише у 7%.
Схожий зв’язок спостерігався у людей з частковою втратою зубів: підвищені ризики були зафіксовані у тих, кому не вистачало в зубному ряді двох чи більше зубів.
Висновки підтвердились і після врахування інших супутніх факторів – індексу маси тіла, віку, діабету, наявності шкідливих звичок, раси.
"Результати підтверджують наявність взаємозв’язку між здоров’ям порожнини рота і серцево-судинною системою", – резюмував автор дослідження.
Однак, конкретні механізми, що провокують патології серцево-судинної системи, в дослідженні не описані.
Відтак, літні люди повинні отримувати необхідну стоматологічну допомогу для зниження ризиків серцево-судинних захворювань.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.