Як виглядають перші години життя ембріона. Вчені показали унікальне відео
Мікроскоп нового типу дозволив ученим вперше простежити, як відбувається розвиток зародка ссавців в перші дні життя: починаючи з запліднення яйцеклітини і закінчуючи утворення бластоцисти, яка прикріплюється до стінки матки.
Ембріони ссавців вкрай чутливі до яскравого світла, який застосовується в стандартних мікроскопах з високою роздільною здатністю. Інша техніка (мікроскопія площинного освітлення) дозволяє висвітлювати лише один тонкий зріз ембріона, зводячи до мінімуму опромінення живого організму, передає Лента.
Інша техніка (мікроскопія площинного освітлення) дозволяє висвітлювати лише один тонкий зріз ембріона, зводячи до мінімуму опромінення живого організму.
Німецькі вчені сконструювали мікроскоп площинного освітлення, за допомогою якого їм вдалося зафіксувати розвиток зародка миші від стадії зиготи (заплідненої яйцеклітини) до стадії бластоцисти. Крім того, вони з'ясували, що диференціація клітин вперше відбувається, коли зародок виростає з восьми до 16 клітин. При поділі ті клітини, що залишаються всередині зародка (вісім штук), перетворяться в організм тварини, а клітини на зовнішній стороні (помічені синім кольором) стануть плацентою.