Як подолати осінню депресію: дієві поради
Поганий настрій, зниження апетиту, безсоння, байдужість до всього – якщо такі симптоми ви відчуваєте на собі упродовж кількох тижнів – то у вас депресія. Найчастіше від цієї недуги люди потерпають восени. Психологи, навіть придумали спеціальний термін "осіння депресія". І від неї не застрахований ніхто. Усі негаразди як рукою знімає після спілкування з кіньми.
Загалом, психологи говорять, що у боротьбі з депресією допомагає усе, що приносить задоволення. Ще у Стародавній Греції знали: верхова їзда допомагає подолати страхи, набути впевненості, позбутися замкнутості та агресії.
Читайте також: Як приборкати осінню хандру: поради психолога
"Відвідувачі нашого центру кажуть: "А що сталося? Я ж прийшов з головним болем! Просто побув поряд з конем і в мене вже голова не болить". Я би дуже радила всім людям, які страждають на депресивні розлади приходити і займатися з кіньми. Це не просто верхова їзда. Це іпотерапія", – розповіла керівник іпотерапевтичного центру Спіріт Алла Бураго.
Верхова їзда допомагає зняти напругу
До психологів українці ходити не звикли, тож рятуються від негативу як можуть. Часто – за допомогою мистецтва. Малювання – це привід поспілкуватися.
Читайте також: Харчування у холодну пору: на що зробити акцент
В'ялість, зниження апетиту, безсоння, байдужість до всього – якщо діагностуєте у себе ці симптоми упродовж кількох тижнів – у вас депресія! За словами психологів, восени, коли мало сонця, дипресія – звичне явище. І аби підтвердити свої підозри звертатися до фахівців не обов'язково.
Зниження апетиту може бути сигналом дипресії
Є дуже хороший тест на депресію – Бека. Він є в інтернеті, пройти його можна онлайн. Щоб не відчувати пригнічення, потрібно частіше хвалити себе і дякувати іншим, а ще – віддавати любов і тепло, робити подарунки. Це найкраща профілактика – каже практикуючий психолог Наталя Ремесник. Серед її клієнтів – здебільшого жінки. Усім без вийнятку радить займатися спортом. Не рятують від депресії і високий рівень життя та соціальний статус – кажуть експерти.
Проводилися дослідження в дуже благополучних країнах, таких як Швейцарія, Фінляндія, Данія. За рівнем депресії Фінляндія ледь не на першому місці,
– заявила психолог Наталя Ремесник.
На якому щаблі у такому рейтингу опинилася б Україна – не відомо. Але ми на на 138-му місці зі 156 країн за рівнем щастя. Схоже, дефіцит радості українці відчувають постійно.