Про це розповіла психолог Вікторія Горбунова, передає прес-служба МОЗ.

Увійти у навчальний рік без стресу для дитини та батьків не так вже й складно, якщо знати кілька помічних секретів.

Читайте також: Гайморит у дитини: чому не можна зволікати з лікуванням

Поступово відновлюйте шкільний розпорядок дня

Оскільки на канікулах дітям, зазвичай, дозволяють пізніше лягати і довше спати, це може стати додатковим стресом переходу на режим школи. Тож варто заздалегідь починати вкладати дітей спати раніше та раніше піднімати.

Почніть готуватись до занять заздалегідь

Важливо покроково домовлятись з дитиною про виконання цікавих дитині занять і не примушувати її, коли вона втомлена після активного дня, у поганому настрої або має інші плани. Після невеличкого навчання заплануйте щось цікаве, бажано, активне, наприклад, велопрогулянку.

Читайте також: Як підготувати дитину до дитячого садка: поради психолога

Створіть книгу спогадів про літній відпочинок

Це може стати доброю передшкільною традицією. Спогади можна оформити у вигляді презентації з відео та фото всього, що відбувалося влітку. Такі сімейні ритуали допомагають покращувати емоційний клімат у сім’ї та сприяють ефективному ранньому розвитку дитини (збагачення словникового запасу, емоційний розвиток, формування соціальних та академічних навичок).

Складіть список цілей на наступний рік

Дітям подобаються своєрідні "новорічні резолюції" з переліком обіцянок, цілей, планів, яких хочуть дотриматись, та домовляються з батьками про винагороди.

Навчальний рік 2018 – як підготуватись психологічно

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.