Як не варто лікувати нежить: ви будете здивовані
Позбутися від закладеності носа хочеться якомога швидше, а тому багато хто при лікуванні нежиттю часто робить помилки, які можуть тільки погіршити ситуацію.
Портал "Лиза" зібрав 5 найбільш поширених помилок лікування.
Одразу купувати краплі
Найголовніша помилка при лікуванні нежитю – хапатися за судинозвужувальні краплі. Адже секрет, що виділяється слизовою носа, не дозволяє інфекції проникнути далі, а також видаляє мікроби разом із загиблими імунними клітинами.
Краплі пересушують слизову, що може погіршити ситуацію і погіршити перебіг хвороби, до того ж виникає ризик розвитку залежності від судинозвужувальних препаратів.
Читайте також: Лимони від грипу не врятують, – лікар
Переносити нежить на ногах
Головний секрет швидкого лікування нежиті – тепло і побільше рідини. Тільки від перебування в теплі, а ніяк не на холоді, зволоження повітря і постійного вживання теплого пиття можна позбутися нежитю.
Народні методи – цибуля і часник
Однин з поширених народних засобів від нежитю – краплі з соку часнику чи цибулі. Так краплі можуть зняти закледеність носа, але при цьому вони також можуть пересушити або навіть спалити слизову носа і тим самим позбавити організм природного захисту від інфекцій.
Тому з цибулею і часником потрібно бути вкрай обережною. Опік матиме ще більше неприємностей, ніж простий нежить.
Краще натерти один з цих продуктів на дрібній тертці і просто глибоко вдихати їх пари через ніс.
Зігрівання ніг
Ноги при застуді і нежиті можна гріти, але тільки за допомогою ванночок або гірчиці в шкарпетках. Але не можна при цьому використовувати мокрі шкарпетки, коли їх змочують теплою водою, одягаються на ноги, а зверху – целофанові пакети.
Читайте також: Звідки черпати вітаміни: нестандартне використання звичних продуктів
У цьому випадку створюється ефект лазні і ноги потіють. Така процедура – ще одна помилка при лікуванні нежиті: вона може тільки посилити захворювання.
Вживання антибіотиків
Антибактеріальні засоби абсолютно неефективні в тому випадку, якщо нежить викликаний вірусами або алергенами. До того ж вони порушують мікрофлору кишечника і послаблюють імунітет.