Як лікарська мафія наживається на пацієнтах, які потрапили у скруту
У міністерстві охорони здоров’я практично зупинились закупівлі ліків. Як тільки туди прийшла нова очільниця Уляна Супрун, причетні до тендерних закупівель самі "втратили здоров’я" та опинилась на лікарняному. Але це на рівні міністерства. На місцевих рівнях корупція та тіньові схеми й надалі процвітають.
У Миколаєві у лікарні швидкої допомоги лікарі-хірурги одразу ж можуть попередити пацієнтів, які потрапляють до них з травмами, що їм знадобляться імплантати – фіксатори з медичного заліза чи титанові пластини. Коштують такі речі не дешево – від тисячі до десятків тисяч гривень. Людина, яка знаходиться на операційному столі, готова на будь-що, лиш би вберегти здоров’я.
Хірург попросив три тисячі гривень на медикаменти, тому що без них він не хотів робити операцію. Коли мені зробили два знімки ноги, то сказали, що в ногу будуть вставляти медичне залізо – набір фіксаторів. Після того, як мені зробили операцію, на наступний день до мене прийшов чоловік і сказав, що я винен за залізо, яке мені поставили в ногу, 5100 гривень,
– розповідає пацієнт лікарні Олександр.
Цей чоловік, який виступає посередником – Степан Чирик. Офіційно він не має права займатися продажем спеціальних ортопедичних виробів. Окрім того, він не вказує звідки саме ці вироби. Тож пацієнти йдуть на ризик, погоджуючись на такі операції. На відміну від лікарів, які їх проводять.
Читайте також: Як лікарі прирекли важкохворих українців на жахливі тортури
Про те, як ці люди наживаються на чужому горі, та як до цього причетні миколаївські медики – дивіться у сюжеті.