У середньому кожен із нас прокидався вранці 25 тисяч раз за доросле життя. Це означає, що 25 тисяч разів нам треба зібратися з силами та організуватися.

Ваш ранок визначає решту дня. Тому давайте нарешті навчимося оптимізувати ранок, щоб не втрачати продуктивність робочих днів.

Не перемикайте будильник

Ми дуже не любимо прокидатися від гучного звуку будильника. Щоранку хочеться натиснути на кнопку "дрімати" й поспати ще 10 - 15 хвилин.

Коли ми прокидаємося, навіть від ненависного звуку будильника, тіло виділяє дофамін — нейромедіатор, що відповідає за досягнення цілей, в тому числі й за бадьорість. Якщо зануритися знову в сон, мозок буде дезорієнтований і, в підсумку, прокинутися буде складніше.

Нагородіть себе хорошою звичкою

Прокидатися буде легше, якщо мозок буде знати про нагороду. Наприклад, замість кліка на кнопку "дрімати 10 хвилин", ви могли б винагородити себе чашкою гарячої кави або встигнути зробити зарядку.

Медитуйте

На перший погляд бадьорий ранок і медитація ніяк не пов'язані. Але як показують дослідження мозку, 20 хвилин медитації знижують рівень бета-хвиль.

Іншими словами, наш мозок перестає відволікатися на інформацію, яка нас оточує й дає нам спокій. Звільнити голову від перенапруги й швидко заснути — запорука доброго ранку.

Мінімізуйте прийняття рішень

У психологів є визначення — втома від прийняття рішень. Для продуктивного дня не треба навантажувати мозок дрібницями. Є ряд простих рішень, які можна автоматизувати на щоденній основі. З вечора вирішите, що надягнете, чим поснідаєте та яким маршрутом вирушите у справах.

З'їжте жабу!

У книзі "З'їжте жабу" Брайан Трейси написано, що "жаба" — найважливіше завдання дня, яку ви, звичайно ж, відкладаєте.

Якщо перше, що ви робите щоранку — їсте живу жабу, ви можете провести день із задоволенням, знаючи, що це найгірше з вами вже відбулося,
— Марк Твен.


Нам треба з'їсти свою жабу першою справою, як би болісно це не було. Адже для прийняття рішення у нас обмежена кількість сили волі. І вона зменшується з кожною годиною.

До того ж, згідно з дослідженнями, прифронтова кора головного мозку, відповідальна за волю і творчість, найактивніша відразу після пробудження. Особливо це важливо для тих, хто хоче вивчити мову або навчитися чомусь новому.

Душ самурая

Контрастний душ — ритуал, відомий самураям, які вранці виливали відро холодної води на голову.

Звичайно, не всі ми народжені самураями, але чергувати гарячу і холодну воду в душі допоможе прокинутися. А деякі дослідження показують, що гаряча і холодна гідротерапія має безліч переваг для здоров'я. У тому числі знижує стрес, покращує імунітет, підвищує здатність тіла спалювати жир і бореться з депресією.

Читайте також: Чим відрізняється кава у різних країнах світу