Як зберегти суглоби здоровими до літнього віку: поради провідного ортопеда

13 жовтня 2022, 07:55
Читать новость на русском

Джерело:

Mayo Clinic

Щоб суглоби добре працювали, їм потрібна здорова хрящова тканина, яка покриває кінці кісток, діє як амортизатор та допомагає суглобам рухатися плавно.

Хоакін Санчес-Сотело, хірург-ортопед клініки Майо розповів, що багато людей втрачають хрящову тканину із віком, але це не означає, що заміна суглоба неминуча. Він дав кілька порад щодо підтримання здоров’я суглобів.

Також на тему: Як правильно голитись: покрокова інструкція від науковців, яка вас здивує

Як зберегти здоров'я суглобів

Хрящ може дегенерувати з різних причин. Люди можуть народжуватися з аномальною формою кісток або схильністю до проблем з  хрящем. Ожиріння, надмірне навантаження або травми внаслідок нещасних випадків також можуть пошкодити їх.

Коли хрящ дегенерує, утворюються кісткові шпори. Вони можуть вдарятися одна об одну і ставати болючими. Багато пацієнтів лікують саме кісткові шпори, але їх видалення не вилікує проблему, за винятком дуже рідкісних випадків,
– каже доктор Санчес-Сотело.

За його словами, ви можете вжити заходів, щоб захистити свої суглоби. Наприклад, міцні м’язи можуть допомогти зняти навантаження. Однак люди, які активно займаються спортом, наприклад футболом і бодибілдингом, мають вищий ризик розвитку проблем зі суглобами. Також важливо підтримувати нормальну вагу, оскільки ожиріння завдає шкоди суглобам

Як побороти біль в суглобах

  • Змініть свою активність. Якщо у вас артрит тазостегнового або колінного суглоба, замніть біг на катанням на велосипеді.
  • Зніміть навантаження з суглобів за допомогою засобів для ходи. За допомогою тростини можна зменшити навантаження на тазостегнові, колінні та гомілковостопні суглоби. Наколінники, які носять під одягом, можуть переносити навантаження на більш здорову сторону колінного суглоба.
  • Якщо біль не проходить, ви можете розглянути безрецептурні ліки, такі як ацетамінофен та ібупрофен. Однак пам’ятайте про побічні ефекти, такі як виразка, проблеми з нирками чи серцем. 
  • Якщо біль не зникає, ви також можете розглянути введення ін’єкції ліків, таких як кортизон або торадол, які можуть полегшити біль. Ці ліки також мають побічні ефекти, тому обов’язково поговоріть зі своїм лікарем.
  • Гіалуронова кислота, яку також вводять ін’єкційно, має компоненти, які схожі на рідину в суглобах. Вони ефективніші в зменшенні симптомів з колінним суглобом, ніж з тазостегновим і плечовим.