Як виникають нові штами коронавірус: зрозуміле пояснення біохіміка
Джерело:
СьогодніНауковці не можуть передбачити, як поведеться вірус, бо мутації випадкові. Ці зміни для людей можуть бути як добрими, так і поганими.
Про це в інтерв'ю розповів директор Інституту біохімії ім. О. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко. За його словами для вірусу краще збільшувати свою заразливість, бо інакше він зникне.
Також на тему: Хто найбільше схильний до зараження новими штамами коронавірусу
Сергій Комісаренко
“Мутації у SARS-CoV-2 трапляються досить зрідка — раз на 10-12 днів. Це значно рідше, ніж у вірусу грипу, який мутує на три-чотири рази частіше.Фактично, мутації відбуваються у кожній людині, яка є носієм вірусу”.
За його словами, якщо людина хворіє 20 чи 30 днів, то за цей період у вірусі відбудуться три – чотири мутації. Але вони швидко зникають. Мільйони людей хворіють і відбуваються мільйони мутацій, а коли людина одужує, то вірус зникає у цієї людини.
"Якщо людина хворіє довго, то у неї накопичуються мутації. Деякі з них стають стабільними, які розповсюджуються швидше ніж інші, тоді виникають варіанти мутацій. Ми вже знаємо британський, бразильський, південноафриканський, тепер вже є середньоафриканський, є каліфорнійський, нью-йоркський та інші", – сказав біохімік.
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.