Як українці ставляться до вакцинації: нове опитування

20 травня 2021, 16:43
Читать новость на русском

За даними опитування, що проводилося компанією з соціологічних досліджень Gradus у партнерстві з фармацевтичною компанією Санофі в Україні напередодні Всесвітнього тижня імунізації, лише третина українців позитивно ставляться до вакцинації. Серед них – найбільше киян та мешканців західних областей.

Чому люди відмовляються від вакцинації

Противники вакцинації, в першу чергу, зазначили, що не бажають вакцинуватися через страх ймовірних побічних ефектів. Разом з цим, коментуючи чинники, які мають вирішальне значення для вакцинації, стали наявність якісної вакцини (44,3%) та усвідомлення загрози хвороби (32,4%).

Також на тему: Рада ЄС офіційно дозволила в'їзд до Євросоюзу вакцинованим туристам: умови

Скільки українців готові вакцинуватися

  • 30% українців позитивно ставляться до вакцинації;
  • Лише 35% опитаних ревакцинуються від дифтерії та правця кожні 10 років;
  • Майже 49% вважають, що до офіційного національного календаря щеплень потрібно додати вакцини від гепатиту A;
  • 35,2% висловлюються за необхідність державної вакцинації від менінгококової інфекції та майже 35% – від грипу

Вплив пандемії на вакцинацію

Пандемія COVID-19 спонукала 21,7% респондентів більш ретельно вивчати питання вакцинації від небезпечних інфекційних захворювань, та вплинула на 16,5% опитаних – у них ставлення до вакцинації погіршилося.

Яким вакцинам довіряють українці

  • 60% українців довіряють вакцинам європейських виробників, а також вакцинам, що рекомендовані міжнародними організаціями охорони здоров'я (ВООЗ, ЮНІСЕФ).
  • Водночас за власні кошти готові вакцинуватись здебільшого молоді люди у віці від 18 до 24 років (53,7%) та мешканці столиці (58,1%).
  • Жителі центральних та південних областей надають перевагу вакцинації за державний кошт (65,9% та 69,3% відповідно).

Також опитування показало, що 64% українців не роблять щеплення від дифтерії та правця кожні 10 років, хоча це потрібно робити згідно із національним календарем профілактичних щеплень. Більш ніж половина опитаних (60,8%) стверджують, що не проходять ревакцинацію через відсутність належного інформування населення.