Як стрес призводить до хвороби Альцгеймера

23 червня 2021, 16:44
Читать новость на русском

Джерело:

Wiley

Науковці пояснили, як регулярний стрес призводить до хвороби Альцгеймера. Озираючись на висновки, науковці підкреслили гостру потребу в програмах з управління стресом, а особливо для людей з групи підвищеного ризику.

Центральну роль в цьому механізмі грає вісь гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози. Дисбаланс цієї вісі останнім часом все частіше визначають, як чинник ризику нейродегенерації. 

До теми Нова терапія знижує симптоми хвороби Альцгеймера на 60%

Вісь гіпоталамус-гіпофіз-надниркові залози (HPA) регулює вироблення кортизолу і є основним шляхом реакції організму на стрес. У пацієнтів з хворобою Альцгеймера часто зустрічаються порушення регуляції HPA і підвищений рівень кортизолу. Але основні механізми причин цих порушень поки що недостатньо вивчили.

Ми знаємо, що хронічний стрес дійсно впливає на багато біологічних шляхів в нашому організмі й що існує тісний взаємозв'язок між стресовим впливом і шляхами, які впливають на реакцію організму,
– розповів співавтор роботи Девід Грот.

Що з'ясували науковці

  • Вчені визначили, що генетичні варіації в цих шляхах можуть впливати на імунну систему, що згодом призводить до дисфункціональної реакції.
  • У підсумку це призводить до хронічного порушення в роботі мозку і підвищує ризик нейродегенерації.
  • А це, своєю чергою, сприяє розвитку деменції.

Ці висновки є важливими для розробки програм, націлених на зниження рівня стресу в людей з підвищеної групи ризику деменції й хвороби Альцгеймера. Окрім цього, результати дослідження вказують на потенційні ризики розвитку нейродегенерації на тлі приймання глюкокортикостероїдів