Чому не можна дивитися багато епізодів серіалу поспіль

По-перше, вони призводять до ефекту "втрачених вихідних". Глядач, прийшовши до тями від серіалів в неділю ввечері, раптом виявляє, що вихідні вже закінчилися, і за два дні він анітрохи не відпочив, пише medicalxpress.

Також на тему: Науковці назвали вагому причину не позбавляти дітей відеоігор – вони корисні для мозку

Різноманітні враження вкрай важливі для відчуття часу, але однотипні заняття не можуть їх забезпечити, тому час для мозку "запійного глядача" пролітає зовсім непомітно.

По-друге, "серіальний запій" тягне очевидне зниження рівня фізичної активності. А такий "сидячий відпочинок", наприклад, перегляд телепрограм понад дві години без перерви, може скоротити термін життя на 1,4 року.

По-третє, вчені прийшли до висновку, що "глядацький запій" знижує задоволення від перегляду наступних серій. Виною всьому – порушення сприйняття фактів сюжету. Так, одне з недавніх досліджень показало, що після перегляду всього сезону, сюжет залишається в пам'яті лише на короткий проміжок часу. А якщо робити між переглядом серій великі паузи, то подібного не відбувається.


Не можна дивитись багато епізодів серіалу поспіль / Фото unsplash

Науковці прийшли до висновку, що перегляд великої кількості серій поспіль погіршує не тільки запам'ятовування, а й розуміння того, що відбувається на екрані. З цієї ж причини не варто готуватися до іспиту за одну ніч: знання, отримані таким способом, дуже погано засвоюються мозком.

Чому так відбувається

Існує кілька пояснень цього феномена. Коли ви робите паузи між переглядом серій, ви даєте мозку час на засвоєння отриманої інформації, і кілька разів, вільно чи мимоволі, повертаєтеся в думках до побаченого на екрані.

Крім того, існує й інший цікавий ефект: якщо ви дивитеся серії в різних обставинах, то вони набагато міцніше вкарбуються в пам'яті, ніж якщо ви проведете весь день за переглядом на одному і тому ж дивані.

Читайте також: Бути розумним – шкідливо для здоров'я

Як правильно дивитися серіали

Щоб уникнути неприємних наслідків "глядацького запою", прислухайтеся до кількох порад:

  • Обмежте самому собі кількість серій для перегляду (наприклад, завантаживши певну кількість епізодів на окремий носій);
  • Робіть перерви між серіями – не менше години, і в цей час міняйте вид діяльності (будь-яка фізична активність – підійде);
  • Не беріть мобільні девайси для перегляду серіалів з собою в ліжко, щоб не виникало спокуси дивитися серіал замість сну;
  • Щоб уникнути порушень сну, знижуйте яскравість екрану гаджетів ввечері, і припиняйте користуватися ними хоча б за 30-40 хвилин до сну;
  • Розплануйте час уїк-енду заздалегідь, включаючи в нього різноманітні заняття, щоб уникнути ефекту "втрачених вихідних".