Знайшли простий спосіб покращити пам'ять: тут розмір має значення

22 серпня 2022, 12:30
Читать новость на русском

Джерело:

PNAS

Ізраїльські вчені з'ясували, що навіть розмите, але при цьому велике зображення запам'ятовується краще ніж чітке, але дрібне. Тому навчання за допомогою невеликих екранів смартфонів може бути не таким ефективним.

Дослідників давно цікавило питання, чому деякі речі ми пам'ятаємо чітко, а інші одразу забуваємо. Вони вирішили перевірити теорію, що розмір зображення та пам'ять якось пов'язані один з одним.

Читайте також: Мозок показує нам середнє того, що відбувається за останні 15 секунд: ось як це перевірити

Розмір зображення має значення

Вчені під керівництвом доктора Шарон Гіле-Дотан зі Школи оптометрії та науки про зір Університету Бар-Ілан (Ізраїль) з'ясували, чи великі зображення запам'ятовуються краще, ніж маленькі. Це було засновано на тому факті, що великі зображення вимагають від зорової системи більш серйозних ресурсів для обробки.

Результати нової роботи вперше показують, що у природних умовах зорова пам'ять залежить від розміру зображення на сітківці. Цей факт може мати безліч наслідків, у тому числі для вибору типів електронних екранів та ступеня обробки візуальної інформації.

Вчені вивчили, що відбувається з пам'яттю глядачів, коли учасники дивляться на картинки, при цьому люди нічого не знали про майбутнє завдання на запам'ятовування. 

Нове дослідження пам'яті

У семи експериментах брали участь 182 особи від 18 до 40 років. І щоразу дослідники виявляли, що великі зображення запам'ятовуються в 1,5 раза краще, ніж малі. Це явище не залежало від зовнішніх подразників, порядку появи картинок, їх розміщення або кількості інформації, що міститься в них.

Щоб зрозуміти, чи був цей результат обумовлений розміром, а не кількістю деталей, дослідники також перевірили, як запам'ятовуються ідентичні великі розмиті зображення і чіткі, але при цьому дрібні. Вони виявили, що навіть у цьому випадку великі зображення запам'ятовуються краще.

Яке це має значення 

Багато шкільних підручників сьогодні доступні в електронному форматі, і студенти іноді навчаються на своїх смартфонах. Хоча екран смартфона зручний і доступний, на практиці якість навчання може бути кращою на великому екрані, підкреслюють автори дослідження.

Раніше вчені знайшли нові сюрпризи постковідного синдрому. Розлади епізодичної пам'яті та концентрації уваги виявилися у всіх учасників дослідження в США, навіть через 9 місяців після хвороби