Як вживання канабісу впливає на зайняття спортом
Джерело:
Sports MedicineВживання марихуани перед спортивними тренуваннями не сприяє підвищенню результативності. Але фізичне навантаження може сприйматися як інтенсивніше. Однак, використання канабісу може покращити настрій та посилити почуття задоволення від фізичної активності.
У ряді штатів США законодавчо дозволено продаж та використання марихуани як у медичних, так і в рекреативних цілях. Багато досліджень присвячено впливу канабісу на людський організм, проте вплив на відчуття під час фізичної активності вивчалося недостатньо.
Також на тему В Україні легалізували медичний канабіс
Нове дослідження канабісу
Перші лабораторні дослідження в цьому напрямку провели фахівці в галузі психології та нейронаук з Університету Колорадо в Боулдері (США), де у 2014 році було повністю легалізоване вирощування, продаж та вживання марихуани.
У дослідженні взяли участь 42 добровольці від 21 до 39 років, які регулярно займаються бігом і вживають марихуану, включаючи випадки вживання перед тренуваннями. За допомогою анкет та 15-хвилинного бігового тесту було оцінено фізичну форму учасників та виміряли їхній пульс.
Після цього учасники отримали суміш марихуани з переважанням тетрагідроканабінолу (ТГК) або канабідіолу. Обидві речовини присутні в коноплі та впливають на ендоканабіноїдну систему людини, яка відіграє важливу роль у підтримці гомеостазу.
При цьому ТГК належить до психотропних сполук та вважається більш токсичним. Канабідіол не має наркотичних властивостей і не викликає змінених станів свідомості. У країнах, де використання канабідіолу в медицині легалізоване, його зазвичай застосовують для лікування нейродегенеративних та психіатричних захворювань.
В ході експерименту учасники бігали на тренажері з помірною швидкістю протягом 30 хвилин, періодично відповідаючи на запитання дослідників про свій настрій, самопочуття, мотивацію, враження від навантаження, больові відчуття і так далі. Процедуру повторювали двічі, в різні дні: одного дня учасники вживали марихуану перед тренуванням, в інший – ні.
Канабіс не покращує спортивні результати
Результати показали, що, попри яскравіші позитивні емоції та "ейфорію бігу" після вживання марихуани, заняття можуть здаватися виснажливішими, особливо при використанні конопель з ТГК. Це може бути пов'язане з дією ТГК, яка збільшує частоту серцевих скорочень.
Дослідники відзначають, що експеримент проводився на біговій доріжці, яка суттєво відрізняється від умов вуличного бігу, з його численними нерівностями та змінами кута нахилу. Зниження уважності, характерне для споживачів марихуани, може бути небезпечним для бігунів на вулиці.
Вердикт дослідників – канабіс не сприяє покращенню спортивних результатів, але може посилити як позитивні, так і негативні відчуття від фізичного навантаження.