Вулична медицина набирає обертів у США
У США все популярнішою стає так звана вулична медицина. Лікарі-волонтери ходять по закинутих районах міст шукають безхатченків, діагностують і лікують їх.
Береги водойм і закинуті будівлі — це головні місця праці вуличного лікаря Бретта Фельдмана. Адже саме тут і живуть його основні пацієнти — безхатченки.
Фельдман щомісяця надає допомогу сотні безхатченків. Необхідне обстеження чи лікування вони проходять у спеціальному центрі — Інституті вуличної медицини. Це — некомерційна організація, що діє на гроші благодійників.
Допомагаючи безхатькам лікарі-волонтери заодно рятують і медичну систему США. Адже живучи в екстремальних умовах безхатченки часто хворіють, травмуються, страждають від алкоголізму. І потребують тривалої реабілітації. Традиційні медичні заклади уже відчули позитив від роботи вуличних лікарів.
Вуличні медики у США з'явились ще на початку 90-х років. Спершу діяли стихійно, згодом почали створювати осередки. За чверть століття мережа розрослася до 60 організацій, які піклуються про здоров'я тисяч безхатченків по всій країні.