Moderna стала кращою в номінації "Краща нова технологія / платформа для вакцини". Про це повідомляє Світовий конгрес вакцин (World Vaccine Congress Washington).

До теми Канада першою у світі дозволила щепити дітей вакциною Pfizer/BioNTech

Комісія оцінювана усі відомі вакцини

Зазначено, що в номінації також брали участь препарати BioNTech, Inovio, Janssen, Medicago, Novavax, Vaccitech і GeneOne Life Science.

За якими саме критеріями обирали переможця наразі невідомо.

Також високу оцінку отримала вакцина, яку спільно розробили американський фармакологічний концерн Pfizer і німецька біотехнологічна компанія BioNTech.

Переваги Moderna

Цей варіант вакцини допоможе країнам з обмеженими ресурсами отримати більше препаратів, попри відсутність спеціальних технологій для зберігання.

Зараз нерозкритий флакон можна зберігати тільки впродовж одного місяця при температурі близько -20 °, що вимагає спеціального устаткування, яке не є широко доступним.

Moderna схвалена ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я лише нещодавно, 3 травня схвалила використання вакцини проти коронавірусу виробництва Moderna в екстрених випадках. Це своєю чергою робить її придатною для вакцинації у рамках COVAX.

Уже через кілька днів американська фармкомпанія Moderna надасть міжнародній ініціативі COVAX 500 мільйонів доз вакцини проти COVID-19. Тож, Україна теж може розраховувати на вакцину.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу