Для вирощення серцевих м'язів, вчені створили індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (ІПСК), які вирощують з дорослих клітин людини (зазвичай з тканин шкіри чи крові), повідомляє The Japan Times.

До теми: Мертве серце вперше повернули до життя: відео

Після цього їх перепрограмували в недиференційований стан, немов у ембріональних клітинах, з яких формуються внутрішні органи.

Після створення клітин серцевого м'яза з ІПСК, вчені пересадили їх пацієнту з ішемічною кардіоміопатією. Вони сподіваються, що пересаджені клітини будуть продукувати білок, який сприятиме регенерації кровоносних судин, що значно полегшить функціонування серця.


Прес-конференція з нагоди першої пересадки клітин серцевих м'язів, вирощених зі стовбурових клітин / The Japan Times

За станом прооперованого пацієнта дослідники слідкуватимуть впродовж наступного року. Окрім того, три подібних операції планують виконати у найближчі три роки.

Якщо всі операції виявляться успішними й клітини серцевих м'язів приживуться, це зможе стати альтернативою повної пересадки серця. Це важливо, адже по всьому світу нині дефіцит донорських органів і люди часто помирають, не дочекавшись свого.

Вчені запевняють, що виростити ІПСК значно простіше, ніж підібрати донора, а ймовірність відторгнення нижча.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.