Як пише The Guardian, у немовляти протягом декількох днів після народження розвинулося запалення в головному мозку. Запалення виникло після внутрішньоутробного інфікування коронавірусом.

Читайте також Як впливає коронавірус на вагітність та новонароджених

На жаль, в цьому випадку немає ніяких сумнівів з приводу шляхів передачі вірусу,
– розповів Даніель Де Лука, головний лікар відділення педіатрії та неонатальної інтенсивної терапії лікарні імені Антуана Беклера в Парижі.

23-річну вагітну жінку госпіталізували 23 березня з високою температурою і сильним кашлем.Її тест на COVID-19 виявився позитивним.

Через три дні після госпіталізації лікарі виявили ознаки дистресу плода, і лікарі провели екстрений кесарів розтин під загальним наркозом. Дитину відразу ізолювали у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, крім того дитину інтубували.

Інтубація – що це?
Інтубація – це введення спеціальної трубки в трахею з метою захисту дихальних шляхів. Інтубація один із способів для проведення механічної вентиляції легенів.

У крові і рідині з легенів дитини виявили інфекцію COVID-19. Згодом більш докладні аналізи показали, що вірус потрапив з крові матері в плаценту, де він викликав запалення, а потім відбулося зараження плода.

Раніше вчені та лікарі переконували, що під час вагітності коронавірус не передається дитині. Випадки зараження фіксували внаслідок контактної, прямої передачі від носія вірусу, зокрема матері.