У ВООЗ назвали неефективним популярний спосіб лікування COVID-19
Джерело:
ВООЗВсесвітня організація охорони здоров'я не рекомендує хворим на коронавірус переливати плазму крові тих, хто вже перехворів на COVID-19.
Переливання плазми від перехворілих на COVID-19
У ВООЗ оновили рекомендації лікування COVID-19. Представники організації зазначили, що очікування щодо лікування плазмою антитіл не виправдало очікувань.
Увага Тривожні розлади: чому найчастіше виникають, як їх вчасно діагностувати й подолати
Актуальні дослідження свідчать про те, що переливання кров'яної плазми не підвищує шанси на життя і не знижує потреби в кисневій підтримці важких пацієнтів з COVID-19,
– йдеться у повідомленні ВООЗ.
Крім того, така терапія є коштовною та витратною по часу.
Протипоказання терапії
У ВООЗ наголосили, що не рекомендують переливати плазму людей, які одужали після коронавірусу, пацієнтам, захворювання яких не є тяжким, а також тяжкохворим та пацієнтам, які перебувають у критичному стані.
Важливо! За даними ВООЗ, організація зробила ці висновки вивчивши результати 16 досліджень, проведених за участю 16 236 пацієнтів.Що відомо про застосування переливання плазми
МОЗ України ще в листопаді 2020 року вніс у протокол лікування ковіду переливання плазми від тих, хто вже перехворів. Цей метод рекомендували застосовувати до хворих з важким чи критичним перебігом.
Оптимальним вважається введення плазми на початку захворювання (до появи антитіл), найбільш ефективно – в перші 72 години під появи перших клінічних симптомів.
Цей метод лікування дозволений також у Європі, США і Росії. Досі вважали, що переливання конвалесцентної плазми знижує смертність на 57%.
Цікаво Коли інноваційні ліки від COVID-19 будуть доступні всім: назвали приблизну дату