ВООЗ: штам "Дельта" виявили вже у 92 країнах світу

23 червня 2021, 10:32
Читать новость на русском

Джерело:

Fox News

Штам коронавірусу Дельта, який вперше виявили в Індії, зафіксували вже в 92 країнах. Наразі саме цей варіант вірусу викликає найбільше занепокоєнь.

Потенційно небезпечний штам

ВООЗ назвала Дельта-варіант коронавірусу потенційно небезпечним штамом, який може призвести до смерті вразливих категорій людей по всьому світу.

До теми Відомо, наскільки ефективні Pfizer і AstraZeneca проти дельта-штаму

Наразі "Дельта" небезпечніший ніж Альфа-варіант, виявлений у Великій Британії, й володіє смертоноснішим потенціалом, оскільки швидше передається від людини до людини.

Ми знаємо, що в одному дослідженні нещодавно з'явилося припущення про підвищений ризик госпіталізації, але це попередня робота, яка проводиться в одній країні і вимагає подальшого вивчення, щоб краще зрозуміти наслідки і серйозність цього варіанту,
– зазначила експертка ВООЗ Марія ван Керкхове.

Вакцини досі ефективні

Водночас експерти заявили про ефективність наявних COVID-вакцин проти коронавірусу, але при цьому не всі вони однаково добре можуть впоратися з ним.

Своєю чергою, директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров'я Майк Раян закликав світових лідерів і представників охорони здоров'я захистити людей від смертельної небезпеки шляхом забезпечення вакцинами якомога більшої кількості країн.

До слова, Напередодні стало відомо, що у чотирьох районах штату Махараштра в центральній частині Індії був виявлений новий штам COVID-19 – Дельта плюс.

Зверніть увагу! В Україні також відреагували на стрімке поширення мутації індійського штаму, зокрема, в Офісі Президента повідомили, що Україна може обмежити в'їзд та виїзд до тих країн, де вирує штам "Дельта".

Чому коронавірус мутує?

Віруси, особливо РНК-віруси, постійно мутують. SARS CoV-2 є РНК-вірусом – це ніщо інше, як сукупність генетичного матеріалу всередині білкової оболонки. А тому, як тільки вірус РНК вступає в контакт з господарем, то починає створювати нові копії себе, які, відповідно, продовжують інфікувати інші клітини