У ВООЗ розповіли, що робитимуть, якщо у людей будуть побічні реакції на COVID-вакцину
Джерело:
ВООЗВсесвітня організація охорони здоров'я виплачуватиме компенсації громадянам 92 бідних країн-членів глобальної програми COVAX, якщо ті отримають серйозні побічні ефекти після щеплення проти COVID-19 вакцинами, які є у переліку програми.
ВООЗ таким чином хоче уникнути ймовірних судових позовів
У ВООЗ зауважили, що подати заявку на компенсацію постраждалі зможуть через спеціальний сайт, який запустять до кінця березня цього року.
До теми ВООЗ дозволила екстрене використання COVID-вакцини від AstraZeneca, яку замовила Україна
Надаючи одноразову компенсацію без звинувачення при повному і остаточному врегулюванні будь-яких претензій, програма COVAX спрямована на значне скорочення необхідності звернення в суди, що є потенційно тривалим і дорогим процесом,
– наголосили в організації.
У ВООЗ наголосили, що така система компенсацій надасть людям "швидкий, справедливий, надійний і прозорий процес".
Термін дії компенсацій
Водночас в організації переконані, що випадки серйозних побічних ефектів будуть "рідкісними". Програма діятиме щонайменше до 30 червня 2022 року.
У виданні зазначається, що країни, які самостійно фінансують свої закупівлі вакцини від COVID-19, також можуть запровадити програми відповідальності.
Довідка: COVAX є глобальною ініціативою з пришвидшення розробки, виробництва та постачання вакцин від коронавірусу до країн із низьким та середнім доходом. Україна – член глобальної ініціативи COVAX.
Україна отримала від COVAX офіційне схвалення запиту на отримання вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19. Тепер українці гарантовано отримують щонайменше 8 мільйонів доз вакцини. Цієї кількості має вистачити для 4 мільйонів людей.