ВООЗ рекомендує лікування коронавірусу антитілами

24 вересня 2021, 09:23
Читать новость на русском

Джерело:

British Medical Journal

ВООЗ рекомендує лікування антитілами COVID-пацієнтам з групи високого ризику госпіталізації. Мова йде про лікування, яке поєднує в собі два антитіла (казірівімаб і імдевімаб).

Міжнародні експерти з групи розробки рекомендацій ВООЗ (GDG) і пацієнтів BMJ рекомендують лікування антитілами для двох конкретних груп пацієнтів з COVID-19.

Увага Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

Групи, яким підходить лікування антитілами:

  1. Пацієнти з нетяжким перебігом COVID-19, які піддаються найбільшому ризику госпіталізації, 
  2. Серонегативні пацієнти з важким або критичним COVID-19. Тобто ті хворі, у яких не виробилась відповідь антитіл на COVID-19.

Перша рекомендація заснована на нових даних трьох випробувань, які ще не пройшли експертну оцінку, але показують, що казірівімаб і імдевімаб, ймовірно, знижують ризик госпіталізації та тривалість симптомів у людей з найвищим ризиком важкого COVID-19 – нещеплених, літніх людей або пацієнтів з ослабленим імунітетом.

Друга рекомендація заснована на даних дослідження RECOVERY, які показують, що казірівімаб і імдевімаб, ймовірно можуть знизити смертність і необхідність штучної вентиляції легенів у серонегативних пацієнтів.

Для всіх інших пацієнтів з COVID-19 будь-які переваги лікування антитілами навряд чи будуть значущими.

Що відомо про казірівімаб і імдевімаб

Казірівімаб і імдевімаб є моноклональними антитілами, які спільно зв'язуються зі спайковим білком SARS-CoV-2, нейтралізуючи здатність вірусу інфікувати клітини.