У ВООЗ попередили про нову загрозу не лише для людей, а й довкілля

1 лютого 2022, 16:20
Читать новость на русском

Джерело:

Phys.org

Викинуті шприци, використані набори для тестування, рукавички, маски та старі флакони з вакцинами – кілька десятків тисяч тонн цих медичних відходів з'явилися під час боротьби з пандемією коронавірусу.

Вони потенційно загрожують здоров'ю людей та довкіллю. Про це мовиться у новій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Увага Кожні 12 секунд хтось помирає від коронавірусу, – ВООЗ

Небачені відходи

Так, у період із березня 2020 року до листопада 2021 року в межах спільної надзвичайної ініціативи ООН закупили приблизно 87 тисяч тонн засобів індивідуального захисту, щоб допомогти країнам у боротьбі з коронавірусом. Очікується, що більшість цих засобів – вже використали і вони стала відходами.

Також за цей час у світі закупили приблизно 140 мільйонів наборів для проведення тестів на COVID-19. Із них вийде:

  • 2,6 тисячі тонн неінфекційних відходів;
  • 732 тисяч літрів хімічних відходів.

Також у всьому світі загалом поставили приблизно 8 мільярдів доз вакцин. Це може призвести до появи 144 тонн додаткових відходів: використаних голок, шприців і контейнерів.

Водночас наразі майже 30% медзакладів не мають обладнання для оброблення стандартних медичних відходів, не кажучи вже про додаткові відходи, пов'язані з COVID-19.

Що робити медикам

Однак, ці небачені цифри не означають, що медичним працівникам не потрібно надавати засоби індивідуального захисту. Якраз навпаки – це абсолютно необхідно.

Однак також треба переконатися, що ці засоби можуть використовувати безпечно, без завдання шкоди довкіллю,
– заявив виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров'я лікар Майкл Раян.

Автори доповіді рекомендують використовувати екологічно чисті упаковки та способи доставки, безпечні та багаторазові засоби індивідуального захисту, перероблювані або біорозкладні матеріали та вживати інших заходів.

Цікаво Знайшли новий спосіб, як блокувати усі аутоімунні захворювання та зміцнити імунітет

Звідки взяли усі ці дані

Такі дані оприлюднили відповідно до глобального аналізу ВООЗ ситуації з медичними відходами у контексті коронавірусу. Утім автори зазначили, що це лише приблизна оцінка масштабу проблеми відходів, пов'язаних із пандемією.

Увага. У доповіді не врахували засоби, які закупили поза ініціативою ООН, а також відходи, як-от одноразові маски, які застосовують не медики, а пересічні громадяни.