ВООЗ б'є на сполох через поширення індійського штаму коронавірусу

17 червня 2021, 11:11
Читать новость на русском

Джерело:

CNBC

Штам COVID-19 "Delta", який вперше виявили в Індії поширився вже у 80 країнах і продовжує мутувати. Нові мутації можуть бути небезпечнішими за початковий варіант.

Поширення індійського штаму

Окрім того, ВООЗ відстежує повідомлення про варіант "Delta plus". Там вважають, що виявили ​​додаткову мутацію.

Також на тему: ВООЗ надала Україні тест-системи для діагностики індійського штаму COVID-19

Очільниця підрозділу ВООЗ з нових хвороб Марія Ван Керхове зазначила, що в деяких випадках "Delta" дослідники спостерігали "на одну мутацію менше або одну делецію замість додаткової". "Тож ми стежимо за ними всіма", – додала вона.

Експерти в галузі охорони здоров'я стверджують, що штам з Індії передається швидше, ніж інші. Деякі звіти, зауважують у ВООЗ, показали, що він також викликає більш серйозні симптоми, але для підтвердження цих висновків необхідні додаткові дослідження.

Що відомо про індійський штам коронавірусу

  • В Індії та в інших країнах циркулює небезпечний штам коронавірусу з потрійною мутацією – В.1.61).
  • Всесвітня організація охорони здоров'я змінила класифікацію штаму на "небезпечний варіант", який загрожує усьому світу.
  • При цьому попередні дані свідчать про те, що сучасні COVID-вакцини "залишаються ефективними в запобіганні захворювання і смерті інфікованих" варіантом В.1.617. 
  • Також зі штамом пов'язують поширення мукромікозу. Це небезпечна грибкова інфекція, яка проникає у легені та вражає інші органи – мозок, слизову оболонку носу та очей. Натомість експерти вважають, що ця інфекція спалахнула в країні на тлі антисанітарії та внаслідок безконтрольного застосування антибіотиків на хворих коронавірусом COVID-19.