Виявили маркер ранньої діагностики шизофренії
Джерело:
MedicalxPressВчені виявили, що орієнтуючись на рівні білка, можна діагностувати ранні прояви шизофренії. Адже активність білка впливає на нейронні зв'язки в людському мозку. Ця активність незбалансована у людей, у яких діагностована шизофренія.
Дослідження провели вчені Вищої медичної школи Університету Йокогами в Японії і спеціалісти кафедри психіатрії Гарвардської медичної школи в Белмонті, штат Массачусетс. Результати їхньої праці можуть стати молекулярною основою аналізу цього серйозного психічного розладу.
До теми Люди з психічними розладами вмирають від коронавірусу вдвічі частіше
Зокрема, вчені аналізували активність CRMP2 – білка, який є в головному мозку (так званий цитоскелетний білок). CRMP2 також експресується в лімфоцитах в крові, і тому його можна легко взяти у людей.
Про що свідчить активність цього білка
У людей з шизофренією виявили більше рівнів CRMP2 у порівнянні з іншими людьми.
Ми бачили структурні аномалії в дендритах нейронів, які потенційно могли виводити з ладу, оскільки дендрити грають важливу роль в отриманні імпульсів від інших нервових клітин в організмі людини,
– зазначили вчені.
Більшість людей мають рівномірний баланс між двома формами CRMP2: його активною нефосфорильованою формою і неактивною фосфорильованою формою.
У новому дослідженні вчені спершу вивчили посмертну тканину мозку, а потім зразки крові людей з шизофренією. Далі вони порівняли ці рівні з показниками у людей без розладу.
Вчені підтвердили свою гіпотезу – кількість активного CRMP2 було занадто високою у людей з шизофренією і, принаймні у молодих людей з шизофренією, не була збалансована відповідною кількістю підвищеного неактивного CRMP2.
Цей дисбаланс між активним і неактивним CRMP2 пояснює деякі порушення в нейронних зв'язках.Перспектива відкриття
Вимірювання кількості активного CRMP2, особливо якщо його співвідношення з неактивним CRMP2 занадто низьке, може стати форматом для швидкого аналізу крові для підтвердження діагнозу шизофренії.