Про це в прямому ефірі 24 каналу повідомила лікарка-інфекціоністка Лариса Мороз.

Читайте також: Що робити, якщо підозрюєте у себе коронавірус: інструкція

Нині у світі немає єдиного протоколу лікування хворих на коронавірус, тому кожна країна має свій протокол.

Як лікуватимуть хворих

Для лікування будуть використовувати групу протималярійних препаратів, а також препарати, які застосовують при лікуванні СНІДу, "оскільки в склад геному вірусу COVID-19 входить частина геному вірусу імунодефіциту людини".

Не дочекавшись центрального протоколу, у Вінниці розробили свій – заснований на китайському, італійському, іспанському, американському та корейському досвіді. Протокол розробила кафедра інфекційних хвороб Вінницького національного медуніверситету, він офіційно затверджений на рівні Міністерства охорони здоров'я,
– розповіла Мороз.

Зазначимо, що наразі в Україні ще не ухвалили єдиний державний протокол лікування COVID-19.


Як виявити коронавірус/Інфографіка 24 Каналу

Ускладнення від COVID-19

Близько 15% хворих мають помірний чи важкий перебіг хвороби, та потребують госпіталізації та додаткового отримання кисню, і 5% людей — інтенсивної терапії та штучної вентиляції легень.

Найпоширенішими ускладненнями та безпосередньо причинами смерті при COVID-19 є важка пневмонія та синдром гострого респіраторного дистресу (ураження), сепсис, поліорганна недостатність (відмова функціонування багатьох органів), гостре ураження нирок чи серця.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.