Відкрито позитивні: як живуть діти, що не приховують ВІЛ
Зараз у родині Ісаєвих підростають десятеро дітей – двоє власних і вісім всиновлених. Всі діти – яскраві і дуже різні. Всіх всиновлених дітей об’єднує те, що вони не приховують свого ВІЛ-позитивного статусу.
Теоретично, сьогодні, коли кожен має необмежений доступ до будь-якої інформації, кількість міфів та упереджень із будь-яких питань мала би бути значно меншою. На практиці, чомусь, виходить, навпаки. Наприклад, досі є люди, які вірять, що ВІЛ-інфекцією можна заразитися через посуд або кашель. При тому, що лікування, яке отримують ВІЛ-інфіковані, практично унеможливлює поширення інфекції – навіть у разі незахищеного статевого акту, ризик зараження партнера знижується на 98%. Відтак, дискордантні пари (де один з партнерів ВІЛ-інфікований, а інший – ні), які мають здорових дітей вже не є рідкістю.
Родина Ісаєвих, яка два роки тому переїхала до Київської області, коли проросійські бойовики рушили на Маріуполь, власним прикладом руйнує всі існуючі стереотипи про ВІЛ. Батько Євген більше 20 років є ВІЛ-інфікованим, його дружина Світлана та рідні діти – здорові. Світлана та Євген стали чи не першими в Україні, хто всиновив дитину з ВІЛ-інфекцією. Сьогодні їхні діти разом навчаються, граються, обідають, словом, роблять все те, що і належить робити всім дітям.
Двоє старших хлопців – 17-річні Юрій та Петро – вже завершують навчання, і потроху починають планувати власне доросле життя. В інтерв’ю сайту "24" хлопці розповіли, із якими найбезглуздішими стереотипами щодо власного статусу їм доводилося стикатися, розказали, як на них відреагували після переїзду та пояснили, чому всі діти однаково заслуговують на родину.
Більше читайте у спецпроекті Відкрито позитивні: як живуть діти, що не приховують ВІЛ