Від друзів до закоханих: дві третини романтичних стосунків починались з товаришування
У фільмах часто показують романтику, яка іскриться, коли зустрічаються двоє незнайомців. Однак подружні пари в реальному житті набагато частіше спершу починають дружити.
Майже 70% пар були друзями до того, як почати відносини. При цьому дружба, особливо серед молодих людей, була довгою і тривала 1 – 2 роки.
Цікаво Як вберегти стосунки від розставання: дієва психологічна вправа
Виявилося, що люди віддають перевагу заводити стосунки зі знайомими, а не шукати пару в інтернеті або в громадських місцях.
Нове бачення на стосунки
Фахівці помітили, що більшість досліджень, які зачіпають тему романтичних відносин між людьми, зосереджені на раптовій "іскрі", що виникає між людьми. Мало хто розглядає стосунки з іншої перспективи.
Можливо, у нас є хороше розуміння того, як незнайомці починають зустрічатися, але більшість відносин просто не так починаються,
– розповів Дану Ентоні Стінсон, автор дослідження.
Неочікувані результати дослідження
Тож команда провела власне дослідження. Вчені опитали майже 2 тисячі студентів. Так, 68% респондентів повідомили, що їхні нинішні або останні романтичні стосунки почалися з дружби.
Стать, рівень освіти і національність особливо не впливали на відповіді. Серед представників ЛГБТ-спільноти показник виявився вищим – 85% пар були друзями до початку відносин.
Увага Психологи виявили ще один секрет щасливих стосунків
Спершу пари не планували зустрічатись
Студенти дружили протягом кількох років до того, як стати парою. І при знайомстві вони не вважали партнера привабливим і не планували відносини. Тож, їхні почуття одне до одного з самого початку не були романтичними.
"Наші дослідження показують, що кордони між дружбою і романтикою розмиті. Думаю, це змушує переосмислити припущення про те, що визначає хорошу дружбу і хороші відносини, – вважає Стінсон.