Вчені зробили важливий крок для лікування ВІЛу
Генетики з Темпльського університету Великобританії успішно протестували технологію, що дозволяє повністю очищати клітини від генів ВІЛ.
Результати дослідження були опубліковані у науковому журналі Scientific Reports, пише видання N+1.
Кілька років тому команда Кемел Кхала вже демонструвала здатність технологій CRISPR/Cas9 виявляти вбудований в хромосоми клітин геном вірусу і успішно вирізати його.
У своїй новій роботі вчені з Темпльського університету знову використовували CRISPR/Cas9 для видалення ВІЛ із заражених Т-лімфоцитів, показавши, що система дозволяє вирізати все до єдиної копії вірусного генома і перешкоджає його повторному проникненню в хромосоми.
Автори дослідження відзначають, що "редагування за допомогою CRISPR/Cas9 може відкрити нові методи терапії для видалення ДНК ВІЛ-1 з CD4-позитивних Т-лімфоцитів і можуть стати відправною точкою на шляху до повного виліковування".
Довідка: Система CRISPR/Cas9 – нова технологія, за допомогою якої можна направлено редагувати ДНК різних організмів, в тому числі з метою лікування спадкових захворювань. Більше 30 мільйонів людей є носіями ВІЛ-інфекції. Зараз для контролю стану людини застосовується високоактивна антиретровірусна терапія (ВААРТ), яка вимагає безперервного лікування. Токсичність застосовуваних препаратів також погіршує стан хворого.
Читайте також: Де найбільше ВІЛ-інфікованих в Україні