Вчені закликають РКБТ розглянути дослідження альтернатив куріння, зроблені в останні роки
На скільки сучасні технології можуть зменшити негативний вплив шкідливих звичок, зокрема – тютюнопаління, на організм людини і як при цьому захистити курця від стресового стану при відмові від звичного йому способу споживання нікотину?
На ці та інші питання давали відповіді учасники круглого столу "Інноваційні підходи до вирішення проблем громадського здоров'я: зарубіжний досвід та українські дослідження", який пройшов в Києві.
Як відзначали українські вчені, в світі вже накопичена серйозна база досліджень альтернативних способів паління. Зокрема – використання завзятими курцями, що вирішили попрощатися зі шкідливою звичкою, як проміжний етап, так званих електронних пристроїв доставки нікотину, більш відомих як електронні сигарети і системи нагрівання тютюну (бездимні тютюнові вироби).
Результатами цих досліджень вітчизняні вчені закликають поділитися під час Сьомої конференції Рамкової конвенції по боротьбі з курінням Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я (ВООЗ).
Як зазначив в коментарі "Українським новинам" учасник круглого столу, доктор медичних наук, заступник директора Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. Л. І. Медведя Анатолій Подрушняк, який очолює дослідження і хотів би взяти участь в засіданнях Сьомої конференції Рамкової конвенції по боротьбі з курінням, на даний момент повний склад української делегації на цей високий форум з питань боротьби з курінням ще не сформований. Дане рішення повністю залежить від Міністерства охорони здоров'я.
Конференція сторін почала розглядати електронні системи доставки нікотину (ЕСДН) більше 3 років тому з однозначним негативним відгуком,
– розповів дослідник альтернатив куріння, доктор медичного центру серцевої хірургії ім. Онассіса, Константінос Фарсалінос.
"Тим не менш, під натиском громадськості та наукової спільноти вони почали вивчати подібні вироби, і подібний звіт ВООЗ для Сьомої конференції сторін РКБТ, яка пройде в листопаді в Делі, містить теоретичний огляд можливості скорочення шкоди від куріння за допомогою ЕСДН і інших нових тютюнових виробів. Проте, звіт, який буде там розглядатися, не враховує багатьох доступних досліджень, і наукове співтовариство має намір передати в ВООЗ доповнений звіт по кожному пункту виміру з набором доступних досліджень і науково-обгрунтованих даних по кожному питанню", – констатував Фарсалінос.
Нагадаємо, Рамкова конвенція ВООЗ у боротьбі проти тютюну (РКБТ ВООЗ) є першим міжнародним договором, укладеним під егідою Всесвітньої організації охорони здоров'я. Вона була прийнята Всесвітньою асамблеєю охорони здоров'я 21 травня 2003 року і вступила в чинність 27 лютого 2005 року. РКБТ ВООЗ була розроблена у відповідь на глобалізацію тютюнової епідемії.