Вчені з'ясували, як ультразвук лікує захворювання мозку
Ультразвукова стимуляція – перспективний спосіб боротьби з цілим рядом захворювань, включно з нейродегенерацією та депресією. Корейські вчені вперше описали механізм за яким працює ультразвукова стимуляція.
Вчені південнокорейського Інституту фундаментальних наук, про роботу яких розповідає Scince Daily, вияснили, як саме низькочастотний ультразвук впливає на активність нейронів, в тому числі рухових.
Читайте також: Вдалося омолодити старий мозок
Сфокусований ультразвук може використовуватися як ефективний інструмент для лікування захворювань головного мозку, зокрема, хвороби Паркінсона.
На відміну від електростимуляції та установлення імплантів, ця методика неінвазивна та безпечна для тканин.
Одним із перспективних підходів вважається застосування низькочастотного ультразвуку низької інтенсивності.
Ультразвукову терапію можна використовувати для лікування психологічних розладів
Експеримент з мишами показав, що в першу чергу така методика діє на кальцієвий канал TRPA1 в астроцитах головного мозку.
Білок реагує на механічні коливання клітинної мембрани й відкриває іонам кальцію шлях всередину клітин. У відповідь астроцити каналу Best1 виділяють нейромедіатор глутамат, який посилює передачу сигналів по синапсах в моторній корі.
Автори припускають, що ультразвукова стимуляція астроцитів можна використовувати для терапії як фізіологічних, так і психічних розладів. Зокрема, методика буде ефективною в боротьбі з симптомами струс мозку, деменції та депресії.
Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.