Вчені виявили новий штам чуми на Мадагаскарі, який стійкий до ліків
Джерело:
Clinical Infectious DiseasesВчені нещодавно повідомили, що виявили новий штам легеневої чуми під час спалаху в районі Фараціхо на Мадагаскарі. Він стався ще в лютому 2013 року.
Дослідники взяли зразки, проаналізували їх і лише нещодавно підтвердили, що штам Yersinia pestis, бактерії, що викликає чуму, – стійкий до стрептоміцину. Це антибіотик, який широко використовували для лікування чуми.
Увага Вперше за пів року: Нова Зеландія оголосила локдаун через одного хворого на коронавірус
Стійкий штам, що передається від людини до людини
Більш того, вчені вперше підтвердили, що штам здатний передаватися від людини до людини. Передбачається, що під час цього спалаху 2013 року заразилися в цілому 22 людини, 3 з яких померли.
Штам, виявлений під час спалаху, стійкий до стрептоміцину через спонтанні точкові мутації, але як і раніше чутливий до багатьох інших антибіотиків,
– зазначили вчені.
На щастя, як наголосили науковці, всі 19 пацієнтів, які пройшли лікування, – вижили. Ймовірно, хворі заразилися під час традиційних похоронів.
Не єдиний такий штам
Стійкі до протимікробних препаратів чуми спостерігалися і раніше. У 2017 році вчені повідомили про випадок, коли 16-річний хлопчик на Мадагаскарі був інфікований Yersinia pestis, стійкої до восьми поширених антибіотиків. Це перший раз, коли дослідники виявили докази передачі вірусу від людини до людини.
Що відомо про Чуму: головне
Попри те, що в сучасному світі чума здебільшого викоренена, вона, як і раніше, вражає сотні людей щороку. Це одна з найдавніших і найбільш смертоносних хвороб в історії людства.
Захворювання проявляється в 3 формах чуми:
- бубонної;
- легеневої;
- септичної.
Бубонна хвороба – найпоширеніша форма захворювання, яка частіше за все передається людині від укусу блохи. При відсутності лікування він може прогресувати в легені і перерости в легеневу чуму, яка, як правило, призводить до летального результату.
Легенева чума також вважається більш заразною і передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом.