Чи варто водити дитину до лікаря в період пандемії COVID-19

4 червня 2020, 15:17
Читать новость на русском

Багато батьків вагаються, чи водити дітей до лікарні в період пандемії коронавірусу. Турбуватися про безпеку дитини – це цілком нормально, але не варто вагатися щодо лікарських оглядів та вакцинації своїх дітей, якщо така потреба існує.

Лікарі та експерти переймаються, що страх батьків перед коронавірусом заважає захисту їхніх дітей від інших хвороб у довгостроковій перспективі, розповіла лікарка-педіатр Ірина Іванюк.

До теми Коли потрібно робити щеплення: календар

Зрозуміло, що багато сімей обирають залишатися вдома, аби запобігти поширенню COVID-19. Втім, є ситуації, коли візит до лікаря є необхідним.

За словами лікарки Ірини Іванюк, педіатри особливо ретельно ставляться до планування обстежень та відвідувань хворої дитини в різний час дня. Багато клінік розбивають штат персоналу, тому деякі медпрацівники займаються лише обстеженнями, а інші консультують хворих пацієнтів.

Для додаткового зниження ризику поширення інфекції, лікарі обмежують кількість батьків, які можуть відвідувати кабінет огляду і вимагають від кожного відвідувача носити маску. Окрім ретельного планування годин та місць відвідування, у закладі дотримуються суворої санітарії.

Що варто знати:

  • Не пропускайте вакцинацію. ВООЗ, МОЗ України та Американська академія педіатрії наголошують на тому, що слід дотримуватися графіку профілактичних щеплень навіть в період пандемії.
  • Знайте, які кроки безпеки здійснюють ваші медичні працівники. Медпрацівники внесли чимало змін у практику, щоб спробувати обмежити поширення COVID-19.
  • Деякі зустрічі можна здійснити за допомогою телемедицини. Якщо ваша дитина не хворіє й консультація з лікарем не повинна включати щеплення, запитайте лікаря про можливість "віртуального візиту". Не всі обстеження можна зробити в рамках онлайн-консультацій., але деякі питання можна вирішити таким чином.
  • Продумуйте усе на кілька кроків вперед. Адже поки людство бореться з COVID-19, інші й не менш важливі захворювання можуть повернутися знову. До прикладу, через відмову від щеплень у Чернівецькій області в області вже спалахнув кашлюк.