Тестовий зразок вже готовий. Його розробили у лабораторії в шведському одному з найбільших наукових парків – Медіконі.

Цікаво За мазком з носа навчилися прогнозувати перебіг COVID-19

"Суха" вакцина

Як розповіла хімікиня компанії Iconovo Інгемо Андерссон, дослідники створили так звану порошкову вакцину. Вже є відповідний невеликий інгалятор з препаратом, розміром з пів коробки для сірників. До того ж такий засіб легко і дуже дешево виробляти. Він може бути і у вигляді таблеток.

Як ним користуватись? Дослідники кажуть, що потрібно буде просто витягнути невеликий пластиковий талон. Потім активується інгалятор для вакцини. Його треба покласти в рот, глибоко вдихати і вдихати. Це допоможе вакцинуватись навіть удома.


Вакцинний інгалятор / Фото ВВС

"Важливим фактором є те, що ви можете надзвичайно легко розповсюджувати порошкову вакцину без холодового ланцюга. Її можна вводити без допомоги медичних працівників", – пояснила Ола Вінквіст, професорка імунології з Каролінського інституту у Швеції.

Експерти вважають, що питання стійкості до температури може бути дуже важливим чинником для африканських країн, де через відсутність відповідної інфраструктури наразі важко розповсюджувати вакцину.

Подальші дослідження

Наразі цей препарат тестували лише на мишах, хоча компанії зібрали достатньо коштів для початку досліджень на людях протягом найближчих двох місяців.