Окрім цього, нова потенційна вакцина викликала хороший клітинний імунітет та продемонструвала здатність захищати від мутованих версій коронавірусу SARS-CoV-2. Результати роботи науковців опубліковані у журналі Cell.
До теми В Ізраїлі вакцину проти COVID-19 почали випробовувати на людях
Маленька доза вакцини може захистити від мутованих штамів коронавірусу
Під час тестування вакцини на приматах виявилось, що вона провокує вироблення антитіл, які націлені на різні ділянки спайкового білка SARS-CoV-2. Це означає, що цей препарат не боїться мутації вірусу та може захистити від різноманітних штамів COVID-19.
Окрім цього, клітини приматів почали відповідати на збудник коронавірусної інфекції. Тобто вакцина може виявитись стабільно-дієвою, адже провокує формування імунної пам'яті.
З чого складається новий препарат
У склад вакцини входять білкові наночастинки, які містять 60 копій рецептор-зв'язуючого домену спайкового білка. Молекулярна структура вакцини фактично імітує структуру вірусу, завдяки чому організм і утворює сильну імунну відповідь.
Важливо, що для щеплення достатньо лише однієї маленької дози, а для зберігання препарату не потрібно ніяких специфічних умов. Це робить вакцину значно доступнішою для усіх країн світу.
Ми сподіваємось, що наша робота може допомогти у боротьбі цією пандемією, яка завдає стільки шкоди світові. Ефективність, стабільність та технологічність цього кандидата на вакцину відрізняють його від багатьох інших досліджуваних,
– заявив винахідник технології вакцини Ніл Кінг.
Відтак, нині розробники готуються до запуску пілотних клінічних досліджень.