Вакцина AstraZeneca, яку отримає Україна, зупиняє поширення COVID-19

3 лютого 2021, 16:41
Читать новость на русском

Нове дослідження підтвердило, що оксфордська вакцина може зупиняти поширення коронавірусу. Крім того, виявилося, що збільшення інтервалу між введенням двох доз підвищує її ефективність.

Джерело: The Lancet

Вакцина AstraZeneca зупиняє поширення вірусу

Введення однієї дози оксфордської вакцини (виробництва компанії AstraZeneca) знижує ймовірність передачі коронавірусної інфекції на 67% мінімум на три місяці.

Також на тему: Якщо більшість світу не вакцинується проти COVID-19, це призведе до нових його мутацій, – ВООЗ

Дані про ефективність вакцини в запобіганні передачі інфекції були отримані під час випробувань вакцини в Великобританії, в якому брали участь майже дев'ять тисяч осіб. Його учасникам вчені щотижня проводили ПЛР-тести на SARS-CoV-2. Після введення однієї дози кількість позитивних результатів знизилося на 49-78% в порівнянні з групою плацебо.

AstraZeneca – єдиний з лідерів в розробці вакцин проти COVID-19, який представляє дані про ефективність препарату в запобіганні передачі інфекції.

Збільшення проміжку між веденням доз вакцини

Дослідження показало, що перша доза вакцини запобігає 76% випадків хвороби з симптомами через три тижні після введення. Також стало відомо, що збільшення інтервалу між введенням першої та другої доз сприяє посиленню ефекту вакцини.

Раніше планувалося, що проміжок між вакцинацією і ревакцинацією складе три-чотири тижні. Виявилося, що його збільшення до трьох місяців підсилює захист до 82% в порівнянні з 62%, про які говорили на підставі проміжних даних третьої фази дослідження.

Що відомо про вакцинацію AstraZeneca в Україні

  • Україна отримає партію вакцин виробництва AstraZeneca у розмірі майже 4 мільйонів доз.
  • Вона повинна надійти у розмірі близько 4 мільйонів до кінця другого кварталу 2021 року.
  • Першими вакцину отримають медичні працівники.
  • Відомо, що вакцинація буде добровільною.
    Інформація: Віктор Ляшко в ефірі "Прямий"


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу