В українців залишається 4 місяці на пошуки сімейного лікаря
З 1 липня потрапити до спеціаліста вузького профілю можна буде тільки із направленням від терапевта, з яким укладено договір.
Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".
Читайте також: Як обрати сімейного лікаря: покрокова інструкція від МОЗ
В рамках впроваджуваної в країні медичної реформи МОЗ рекомендує громадянам визначитися із вибором сімейного лікаря, або лікаря первинної медичної допомоги. Після 1 липня 2018 року такі лікарі прийматимуть пацієнтів безкоштовно за умови укладеного з ними меморандуму.
Лікар первинної медичної допомоги – це фахівець, який має всю інформацію про ваше здоров'я. Завдяки цьому він бачить взаємозв'язок і може визначити, на якій стадії потрібне втручання профільного фахівця. Інформація про стан здоров'я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров'я. Навіть коли пацієнт перейде до іншого лікаря, вся інформація буде доступна. Головний обов'язок лікаря первинної медичної допомоги – вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії,
– пояснюють у міністерстві.
Від сімейного лікаря кожен підписант договору з ним матиме право вимагати таке:
- спостереження за станом здоров'я пацієнта;
- діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, ускладнень під час вагітності;
- супровід пацієнта з хронічними захворюваннями;
- надання невідкладної допомоги;
- направлення пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги;
- проведення профілактики (вакцинації, оглядів та досліджень пацієнта з групи ризику).
Читайте також: Медична реформа в Україні: Супрун пояснила різницю між екстреною та невідкладною допомогою
Також повідомляється про те, що базова ставка лікаря становитиме 370 гривень за одну людину. При цьому медик може підписати меморандум із 2000 пацієнтів. Втім, гроші від держави йтимуть на рахунок лікарні, де працює той чи інший сімейний лікар. Медзаклад і виплачуватиме йому заробітну плату, яка залежатиме від кількості його пацієнтів.
В цілому ж, за розрахунками законодавців, заробітна плата медиків повинна зрости у 6 разів. Стартова заробітна плата лікарів має бути 250% (понад 18 тис. грн) від середньої заробітної плати в Україні, говорить заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Ірина Сисоєнко. Хірургам та нейрохірургам обіцяють у 4-6 разів більшу за середню зарплатню.
Що стосується різноманітних досліджень, яких потребуватиме пацієнт, то лікар первинної ланки матиме виділений бюджет на аналізи. За додаткові маніпуляції з 2020 року доведеться платити окремо за затвердженими тарифами.
Детільніше читайте у публікації: Прийому немає: як потрапити до лікаря після 1 липня?
Нагадаємо, що 28 грудня Президент України Петро Порошенко підписав два закони, необхідні для старту реформування системи охорони здоров'я. Зокрема, йдеться про закон про державні фінансові гарантії та закон про покращення надання медичної допомоги у сільській місцевості.