Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час засідання погоджувальної ради Верховної Ради, пише Інтерфакс.

Читайте також Медперсонал в Києві вийшов на протест через низьку зарплату під час епідемії COVID-19

За його словами, на сьогодні з 2133 ліжок інтенсивної терапії, обладнаних киснем і апаратами ШВЛ, зайняті 158.

Сьогодні український лікар не робить вибір, щоб госпіталізувати й надавати медичну допомогу певній категорії населення, як це було в ЄС… Ми всі маємо розуміти, що за два місяці підготувати систему охорони здоров'я, яка ефективно справлялася б з викликами пандемії, дуже важко,
– сказав Ляшко.

Ляшко зазначив, що кожен випадок зараження коронавірусом медичного працівника буде розглядатися як випадок професійного інфікування з виплатами з фонду.

Також він згадав, що уряд додатково виділив кошти на доплати медикам за березень.

"Уряд виділив кошти, щоб зробити в березні 300% надбавки медпрацівникам. Після аналізу виплат ми побачили, що в регіонах кожен порахував, як захотів, і не врахував проголосований закон і постанову Кабміну. Тому Кабмін додатково виділив кошти, які спрямували на медзаклади для того, щоб покрити витрати та виплатити анонсовані надбавки.

За квітень оплачуватиметься інший тариф, і кожен медпрацівник отримає надбавку,
– додав головний санітарний лікар.

Як вберегтися від коронавірусу/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.