Німецька влада побоюється відновлення пандемії. Рекордну кількість заражених за останні місяці зафіксував федеральний Інститут Роберта Коха. Міністр охорони здоров'я Єнс Шпан звернувся до громадян із закликом дотримуватися соціальної дистанції та правил гігієни, повідомляє Європейська правда.

Читайте також: У Берліні минув наймасовіший мітинг проти карантину: майже 50 поліцейських постраждали

Якщо ми всі зараз не будемо обережні – може призвести до відновлення пандемії,
– наголосив Шпан.

За словами епідеміологів, левова частка заражень спричинена тим, що німці все активніше мандрують і привозять коронавірус з інших країн. Також масові зараження COVID-19 відбуваються під час розважальних зібрань та сімейних посиденьок. Час для приємних зустрічей ще настане, а зараз необхідно зберігати соціальну дистанцію, наголошують в МОЗ Німеччини.

Коронавірус – не перешкода коханню

Не зважаючи на спалах коронавірусу, Німеччина дозволить сімейним парам, яких розділив коронавірус, возз'єднатися. Для цього на територію країни дозволено в'їзд громадян зі списку "третіх країн". Однак серйозність стосунків необхідно довести. Закохані пари змушені будуть надати докази тривалого проживання разом за кордоном або документально підтвердити попередню особисту зустріч у Німеччині.

Статистика захворюваності на коронавірус в Німеччині

Від початку пандемії на території країни зафіксовано 220 тисяч випадків зараження. Одужали – 198 тисяч осіб. Померли – 9 268 осіб.

Коронавірус та карантин у Німеччині: коротко

  • Перший випадок коронавірусу у Німеччині зареєстрували 27 січня.
  • Одним із факторів, який пояснює низьку смертність від коронавірусу, є надзвичайно велика кількість тестів, що проводяться в Німеччині. Німецькі лабораторії наразі проводять понад 160 тисяч тестів на коронавірус щотижня.
  • Також Німеччина першою в Європі почала масове тестування людей на антитіла до COVID-19. Вчені вважають, що люди, які перехворіли на коронавірусну хворобу, повинні мати антитіла до інфекції в крові.
  • З 4 травня у ФРН розпочали послаблення карантинних обмежень.
  • З 16 травня Німеччина почала ослаблювати обмеження на власних кордонах і відкрила усі пункти пропуску.
  • Із середини червня статистика захворюваності на коронавірус у країні значно зменшилась.
  • З 15 червня Німеччина відкрила кордони для країн ЄС
  • З 1 липня уряд Німеччини ухвалив рішення про відкриття кордонів для 11 країн – не членів ЄС. України в списках досі немає. Після прибуття пасажири повинні відбути 14-денний карантин.
  • З 3 серпня на півночі Німеччини вже відкрили деякі школи.