В нашій державі народився волонтерський рух, якого ніколи в Україні не було, — реабілітолог

19 вересня 2014, 17:57
Читать новость на русском

Про реабілітацію тих бійців, які повернулися із фронту, розповіла кандидат медичних наук, реабілітолог, фізіотерапевт та очільник національної громадської організації "Волонтерський національний рух "Екологія та здоров’я" Лідія Буцька в студії Телеканалу новин "24".

За словами Лідії Буцької, реабілітація для бійців повинна відбуватися вже зараз.

"На сьогодні багато спеціалістів-психологів, які є волонтерами, працюють в шпиталях. На мою думку, ці спеціалісти повинні залишати свої спостереження в історіях хвороби постраждалих. Незалежно від того, що це волонтери, вони повинні мати право описувати свої спостереження, перебіг хвороби і залишати висновки з своєї точки зору", — каже реабілітолог.

Наступний етап повинен відбуватися після того, як людину виписали з шпиталю. Тут реабілітація може тривати від кількох місяців до кількох років,
— розповідає Буцька.

Вона додала, що після того, як постраждалого виписали зі шпиталю, потрібна активна соціальна реабілітація, адаптація до життя у суспільстві. Для людини, яка перенесла травму – це достатньо важкий процес. Також буде потрібна психологічна реабілітація, медична, реабілітація посттравматичного синдрому.

Жертви Майдану та бійці, які постраждали в зоні АТО, вже залучені до програми реабілітації Центрів Бубновського в різних обласних центрах України,
— зазначила кандидат медичних наук.

За словами реабілітолога, національна громадська організація "Волонтерський національний рух "Екологія та здоров’я" має завдання поставити цю реабілітацію на постійну платформу. Вона відбуватиметься в різних обласних центрах.

"Ми закликаємо різні громадські та волонтерські організації, щоб вони надали своїх працівників чи учасників, які б могли працювати у нашому центрі, співпрацюючи та виробляючи спільні програми дії", — сказала очільник національної громадської організації "Волонтерський національний рух "Екологія та здоров’я".

Також вона розповіла, що планують ще зробити Волонтерський реабілітаційний центр, де б постраждалі могли знаходитись протягом певного часу, де б можна було застосовувати індивідуальний підхід, цілісну діагностику організму, та щоб відбувалася нейро- психореабілітація, реабілітація нервової системи, вегетативної та інше.

На сьогодні в нашій державі народився волонтерський рух, якого ніколи не було в Україні,
— каже Буцька.

"Я більше сподіваюсь на свідомість громадян, ніж на державну свідомість. Ті, хто з Майдану стали чиновниками — тільки марнуєш час на розмову щодо допомоги — ані підтримки, ані відповіді", — зазначила реабілітолог.